Poslat dotaz Tarify internet Tarify volání

NON-STOP linka

734 489 324

Články

Zde najdete spoustu užitečných informací jako jsou návody a odborné články týkající se internetového připojení a internetu jako takového.

12. březen 2013 Napsal(a) Jiří Havlík

Nastavení routeru TL-WR740N

Routery TP-LINK jsou dlouhodobě nasazovány v síti VHV SPEED a díky spolehlivosti a nepříliš složitému nastavení přinášíme návod, díky kterému si může momentálně nejnasazovanější model TL-WR740N zkonfigurovat doslova každý.

1. červenec 2012 Napsal(a) Jiří Havlík

Veřejná a neveřejná IP adresa

Co je to vlastně IP adresa?

IP adresa je číselné označení každé součásti, která se nějakým způsobem připojuje do sítě Internet, případně do intranetu.

18. květen 2012 Napsal(a) Jiří Havlík

Co je to internet ?

Internet je celosvětová počítačová síť podobná klasické počítačové síti. Počítače jsou mezi sebou vzájemně propojeny a díky tomu spolu mohou komunikovat a sdílet informace. Internet je propojením již stávajících sítí, které mají určitou strukturu a rozdělení.

12. duben 2012 Napsal(a) Jiří Havlík

Nastavení TCP/IP ve Windows 7

uvodnik

Windows 7 je v současnosti nejpoužívanější operační systém, a nyní si ukážeme jak jednoduše nastavit parametry síťového adaptéru, aby nám fungovalo internetové připojení.

2. duben 2012 Napsal(a) Jiří Havlík

IPv6

IPv6 je internetový protokol nové generace specifikovaný v normě RFC 2460, 6. verze generace čísel, který je označován jako nastupující protokol pro komunikaci v nynějším internetu. Protokol IPv6 plně nahrazuje a vylepšuje protokol starší, IPv4.

Šetřete s VHV speed

banner-prechod-200x260

Aktuality

 • Rekonstrukce vysílače Fučíkova
  probíha kompletní rekonstrukce vysílače v Novém Bydžově, ulice Fučíkova, rekonstrukce přinese nové tarify LAN pro bytové jednotky a umožní připojení na AC tarify pro klienty s wifi.
  Napsáno 16. prosinec 2017
 • Plánovaná odstávka připojení k internetu - rekonstrukce - U Plovárny Nový Bydžov

  V Úterý v době od 04:00 do 04:30 a ve Středu od 02:00 do 03:00 bude probíhat rekonstrukce přípojného bodu sítě VHVSpeed. Předpokládáme, že vše vyřešíme v nočních hodinách tak, aby internetové připojení bylo funkční během doby, kdy jej nejvíce potřebujete. Všichni jsme nafasovali teplé oblečení, má být lehce pod nulou. Děkujeme Vám všem za přízeň a pochopení. :)

  Napsáno 24. únor 2014
 • Pokryli jsme signálem obec Žiželice a Končice

  Dnes skončil testovací provoz vysílače v Žiželicích ve středočeském kraji. Nyní je vše již v ostrém provozu, pokud máte zájem o připojení, neváhejte si vybrat tarif a objednat. Žiželice jsou vzdáleny zhruba 7 kilometrů od Chlumce nad Cidlinou. 

  Napsáno 7. únor 2014