Poslat dotaz Tarify internet Tarify volání

NON-STOP linka

734 489 324

15. březen 2012 Napsal(a)  Jiří Havlík
Uvedeno v Odborné články

WIFI HotSpot

thumb_wifi

Je oblast či místo s veřejně dostupným internetem.

Častokrát označený samolepkou WiFi nebo HotSpot, aby bylo zřejmé, že se zde takové místo nachází a je možné tento veřejný internet využívat.

SSID (název) bývá ve formátu hotspot.xxxxx, případně free wifi, apod.

Připojení bývá obvykle omezeno na určitou uživatelskou úroveň, resp. nikdo nepředpokládá, že si jdete do hospody stáhnout film. Zpravidla se rychlost pohybuje do 5mbit/s, přičemž vždy záleží na provozovateli hotspotu.

Připojení k hotspotu může být také časově omezené.

HotSpot můžete zachytit na veřejných místech, jako jsou restaurace, bary, hospody, kavárny, rekreační zařízení, nádraží, benzínové stanice, letiště.

K připojení potřebujete zařízení, které podporuje WiFi, tedy bezdrátový přenos, např. mobilní telefon, notebook, tablet, apod. a síťovou kartu nastavenou do režimu DHCP.

eth

Přístup do sítě:

Zabezpečený

 • Obsluha/majitel objektu Vám musí sdělit přístupové heslo, abyste byli schopni se k hotspotu připojit.
 • Připojení proběhne, ale při otevření prohlížeče budete dotázání na uživatelské jméno/heslo.
 • Potřeba certifikátu, případě kombinace všech variant.

Nezabezpečený

 • Připojení proběhne automaticky bez jakéhokoliv problému, bez nutnosti zadávat heslo nebo vyplňovat uživatelské jméno.

Kombinovaný

 • Připojení je možné, ale po otevření prohlížeče musíte potvrdit souhlas s určitými pravidly sítě/hotspotu, kde je znázorněna možnost připojit se i s uživatelským jménem/heslem.
 • Stejné jako předchozí, ale je možné se přihlásit i uživatelským jménem/heslem. Většinou to bývá k získání výhody oproti ostatním uživatelům a pravděpodobně se jedná o specifickou síť. Výhody mohou být například v časovém neomezení a ve vyšší rychlosti.

Placený

 • Připojení do sítě proběhne, ale při spuštění prohlížeče se Vám zobrazí možnost přístupu k internetu za poplatek. Většinou se jedná o letištní HotSpoty nebo různá rekreační zařízení, apod. Poplatek lze ve větší míře uhradit přímo přes Váš prohlížeč v tzv. intranetu, např. SMS zprávou, kartou, paypalem, apod. Na základě úspěšné platby je Vám povolen přístup do internetu

Neplacený

 • Připojení je neplacené a je řešeno formou zabezpečené/nezabezpečené/kombinované sítě.
Více z této kategorie: « Technologie 5GHz LAN »

Šetřete s VHV speed

banner-prechod-200x260

Aktuality

 • Rekonstrukce vysílače Fučíkova
  probíha kompletní rekonstrukce vysílače v Novém Bydžově, ulice Fučíkova, rekonstrukce přinese nové tarify LAN pro bytové jednotky a umožní připojení na AC tarify pro klienty s wifi.
  Napsáno 16. prosinec 2017
 • Plánovaná odstávka připojení k internetu - rekonstrukce - U Plovárny Nový Bydžov

  V Úterý v době od 04:00 do 04:30 a ve Středu od 02:00 do 03:00 bude probíhat rekonstrukce přípojného bodu sítě VHVSpeed. Předpokládáme, že vše vyřešíme v nočních hodinách tak, aby internetové připojení bylo funkční během doby, kdy jej nejvíce potřebujete. Všichni jsme nafasovali teplé oblečení, má být lehce pod nulou. Děkujeme Vám všem za přízeň a pochopení. :)

  Napsáno 24. únor 2014
 • Pokryli jsme signálem obec Žiželice a Končice

  Dnes skončil testovací provoz vysílače v Žiželicích ve středočeském kraji. Nyní je vše již v ostrém provozu, pokud máte zájem o připojení, neváhejte si vybrat tarif a objednat. Žiželice jsou vzdáleny zhruba 7 kilometrů od Chlumce nad Cidlinou. 

  Napsáno 7. únor 2014